Specialita okolí

Rozledna Žalý

Rozhledna Žalý je unikátní svojí scenérií. Rozhledna a první hostinec byly na vrcholu hory "Přední Žalý" postaveny na povel hraběte Jana Harracha již v r. 1890.

Více na stránkách zaly.cz 

Zbrusu objevená

Zřícenina hradu Štěpanice

První písemná zmínka z roku 1304 hovoří o založení hradu Janem z Valdštejna, ale podle Balbína zde již v roce 1254 vládl Jindřich Jan z Valdštejna. Tento údaj také potvrzují archeologické nálezy na hradě. Část vlastního hradu je skryta v mohutném suťovém kuželu, který dává naději na další objevy, které jsou potvrzeny nedávným archeologickým průzkumem horního hradu, kde je zasypáno přízemí hradních budov. V současnosti se na místě hradu nachází zřícenina bašty a zbytků obranného systému.

Více na stránkách cody.eldar.cz

Zachovalá historie

Horní Štěpanice

Vesnice vzdálená 2km od ubytování dostala v roce 1995 ocenění památková rezervace vesnického typu.

Zmínka o obci v pořadu Toulavá kamera (ceskatelevize.cz)

Janova hora

Lyžařský areál Janova Hora se nachází přímo v centru Krkonoš v katastru obce Vítkovice v Krkonoších. Spodní stanice areálu je velmi dobře dostupná, jelikož leží v bezprostřední blízkosti hlavní údolní cesty do známého areálu Horní Mísečky - Medvědín. Zaměření areálu je především na rodiny s dětmi a to od útlého lyžařského věku až k těm pokročilým.

Dolní Benecko

Vhodná trasa pro nenáročný cyklistický okruh (délka okolo 7km) Vás provede chatařskou oblastí s několika zachovalými roubenkami, krásnou přírodou a neodolatelným pohledem na Kotel.

Hrad Pecka

Původně gotický hrad z přelomu 13. a 14. století byl později přestavěn na renesanční zámek. V současné době hrad nabízí dvě prohlídkové trasy, je dějištěm řady kulturních i společenských akcí.

Vzdálený od ubytování zhruba 25km, vhodná destinace pro ceodenní cyklovýlet. V obci je krásné koupaliště s výborným zázemím.

Pro pobyty na 3  více nocí hosté obdrží volné vstupenky na hrad.

Více na hradpecka.cz.